top of page
ben_edited.png

diyetisyen

hakkında

diyetisyen Elif Simay ERKAN

Ben Elif Simay Erkan. 1996, Nisan ayında Ankara’da doğdum. Eğitim öğretim hayatımı, TED Ankara Koleji ve Çankaya Anadolu Lisesinde yine Ankara’da tamamladım. Lise yıllarımda karşıma çıkan ve hayatımın geri kalanında adımın önünde taşımak için can attığım, “Diyetisyen” unvanına ulaşabilmek için kocaman bir adım atarak, 2016 -2020 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde özel öğrenci olarak eğitimimi tamamladım ve Okan Üniversitesinden mezun oldum.

 

Üniversite eğitimim sırasında Acıbadem Ankara Hastanesi, Güven Hastanesi, Dilara Koçak: Mezura kliniğinde gönüllü olarak, Liv Ankara Hastanesinde ise zorunlu staj yaptım. Yapmış olduğum stajlarda, beslenme biliminin Obezite ile Mücadele ve Kilo Denetimi, Erişkin ve Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi ve Toplu Beslenme Sistemleri alanlarında tecrübe kazandım.  Aynı zamanda çeşitli yayın, dergi ve basın kuruluşlarına bilimsel yazı desteğinde bulundum. 2016-2020 yılları arasında yapılan, “Beden İmajı, Yeme Bozuklukları, Obezite Psikolojisi”, “Hastalıklarda Beslenme Sempozyumu”, “Jinekolojik Onkolojjiye Yönelik Mesleklerarası Palyatif Bakım”, “Hacettepe Üniversitesi Beslenme Günleri”, “Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi”, “Beslenmede Gıda Güvenliği Eğitimi”, “Beslenme ve Diyetetik Zirvesi” gibi birçok seminer ve kongreye katılma fırsatı buldum. Üniversite eğitimimin son yılında seminer çalışmamı “Bariatrik Cerrahi Hastalarında Yeme Davranışı Bozukluklarının Değerlendirmesi” üzerine, tez çalışmamı ise “18-40 Yaş Arasında Üreme Çağındaki Kadınların Çinko Alımı Düzeylerinin Karşılaştırılması” üzerine yapıp, eğitimimi tamamlayarak “Diyetisyen” olmanın tadını tattım. 

 

2020, Ocak ayında, bana göz kırpan koca bir şans ile Ateş Diyet Sağlıklı Beslenme ve Eğitim Merkezinde işe başladım. Danışanlarımıza sağlıklı beslenme, obezite-kilo yönetimi, beslenme bozuklukları, kilo yönetimi, hastalıklarda beslenme tedavisi, genç ve çocukluk çağı obezitesi alanlarında doğrularımızdan şaşmadan danışmanlık vermekte ve  aynı zamanda Eğitim Merkezimizde, mesleğimizi doğru bir şekilde ileri götürecek olan stajyerlerimizin eğitimine katkı sağlamaktayım.

bottom of page