top of page
ate%25C5%259F%2520hoca_edited_edited.png

diyetisyen

hakkında

diyetisyen Ateş Ateş

Sarışın mavi gözlü  şirin mi şirin yaklaşık 5 kg doğan çocuğuna, kendi isimleri Seher ve Seyhan Savaş olup ilk çocuklarına Savaş ismini vermesine rağmen, ABDULLAH ismini koymaya çekinmeyen esmer kara kuru bir ailenin 2. Çocuğu olarak Ünye'de dünyaya gelmiş. 76 model Walkswagen'le aynı yaşta olması sinirini bozsa da , hiç olmazsa 2014 Hacettepe mezunu bir diyetisyen olarak, orta yaş bunalımını meslek yaşının çok genç olması sebebiyle düşünmemeye çalışan, kendince sıradan, başkasının gözüyle deli dolu biridir.

Hayatında keşkelere yer bırakmak istemeyen o dönemlerin Abdullah'ı şimdinin Ateş'i aşk uğruna birçok şeyi bırakmıştır. 1993 yılında başladığı 19 Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü, Beslenme ve Diyetetik aşkı için, 1995 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü eşine duyduğu aşk üzerine (hoş 3 yıl sonra boşanıp sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş deyimini doğrulamak adına hala bekar olsa da), 1997 yılında 19 Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü dans aşkı nedeniyle bırakıp taşı toprağı altın şehir olan İstanbul'a elinde bir valiziyle gidip, o dönemin "Sultans of The Dance"ı, şimdiki adıyla "Anadolu Ateşi" dans topluluğunun sınavlarına girmiş ve 750 kişi arasından ilk 65'e girerek dans hayatına başlamıştır.

 

İçinde  sönmeyen tek aşkı kalmış o da diyetisyenliğe duyduğu aşk. 12 yıl boyunca koreograflık, make-up eğitmenliği ve profesyonel dansçılık yaptığı Anadolu Ateşinden yükselen egosunu törpüleyip kontrol altına alabilmek ve alevlenen diyetisyenlik aşkını söndürebilmek için 2011 yılında üniversite affından yararlanıp, Anadolu Ateşini bırakarak Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne okumak için başlamıştır. Tek hayali mezun olduktan sonra araştırma görevlisi olmak olan Ateş, yaşa takılıp olamayacağını öğrenince gözyaşlarına boğulsa da, 2014 yılında mezun olduktan sonra  spor merkezlerinde insanity, T25, pilates, oryantal, roman, zumba eğitmenliği ve diyetisyenlik yaptıktan sonra 6 ay kadar güreş milli takımında yardımcı diyetisyenlik yapmış, aradığının bu olmadığını anladığından sonra çocukluk arkadaşının yıllar önce ‘Ne yaparsan yap sonunda benimle iş yapacaksın!’ cümlesinin büyüsüyle bir anda "ATEŞ DİYET ve BESLENME DANIŞMANLIĞI"nı 1 ay gibi bir sürede çocukluk arkadaşıyla birlikte kurmuş ve tilki, kürkçü dükkanına geri dönmüştür.

Şuan Ateş Diyet Sağlıklı Beslenme ve Eğitim Merkezinde diyetisyen, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Ankara Çocuk Akademisinde genel koordinatör ve sanat sorumlusu, Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda eğitmen, Hacettepe Üniversitesi Seçmeli Dersler Birim Koordinatörü ve Konya Karatay Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Sözleşmeli Öğretim Görevlisi olarak "Mesleki Etik" dersi vermekte olup, Ankara Medipol Üniversitesinde yüksek lisans yapmakta ve  2 köpeği ile mutlu mesut bir hayat sürmektedir...

bottom of page